
Description
OSLON® SSL 150 GW CSHPM1.EM Higher performance. Lower thermal resistance. Extended range of driving conditions. This OSLON SSL family new generation LED provides a wide radiation pattern allowing perfect interaction and various designs including color mixing LED clusters.
Applications
- Entertainment
- Indoor Lighting
- Outdoor & Industrial Lighting
Features
- Package: SMT ceramic package with silicone lens
- Typ. Radiation: 150°
- Color temperature: 2500K - 5000K
- CRI: 80 (min.), 82 (typ.), R9: 0 (min.)
- ESD: 8 kV acc. to ANSI/ESDA/JEDEC JS-001 (HBM, Class 3B)
- Luminous Flux: typ. 135 lm @ 3000 K, 85 °C
- Luminous efficacy: typ. 135 lm/W @ 3000 K, 85 °C
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ams OSRAM |
| Product Category: | White LEDs |
| RoHS: | |
| Wavelength/Color Temperature: | 2500 K |
| If - Forward Current: | 350 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 2.85 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Series: | GW CSHPM1.EM |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | ams OSRAM |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | White LEDs |
| 600 | |
| Subcategory: | LEDs |
| Tradename: | OSLON |
| Type: | High Power LEDs |
| Part # Aliases: | GW CSHPM1.EM-LSLU-XX54-1-350-R18 Q65113A5701 |
Hot Tags: gw cshpm1.em-lplr-xx59-1, China gw cshpm1.em-lplr-xx59-1 manufacturers, suppliers, factory, GW JTLPS1 KM H5H8 XX33 1 G, GW QSLMS1 KM H6H8 XX36 1, LRTBGVSG VCVE 24 AOAQ 79 THTJ OQ 20 S XX, Osram SFH 4725AS, SFH 4727AS A01, SPL DP90 3
Send Inquiry
You Might Also Like







