
Description
OSLON® SSL 150 GW CSHPM1.PM Higher performance. Lower thermal resistance. Extended range of driving conditions. This OSLON SSL family new generation LED provides a wide radiation pattern allowing perfect interaction and various designs including color mixing LED clusters.
Applications
- Entertainment
- Indoor Lighting
- Outdoor & Industrial Lighting
Features
- Package: SMT ceramic package with silicone lens
- Typ. Radiation: 150°
- Color temperature: 3000K - 6500K
- CRI: 70 (min.), 72 (typ.), R9: -40 (min.)
- Lumen maintenance: Test results according to IESNA LM-80 available
- ESD: 8 kV acc. to ANSI/ESDA/JEDEC JS-001 (HBM, Class 3B)
- Luminous Flux: typ. 153 lm @ 5000 K, 85 °C
- Luminous efficacy: typ. 156 lm/W @ 5000 K, 85 °C
| Produktattribut | Attributwert |
|---|---|
| Hersteller: | ams OSRAM |
| Produktkategorie: | Weiße LEDs |
| RoHS: | |
| Produkt: | White LEDs |
| Beleuchtungsfarbe: | Warm White |
| Wellenlänge/Farbtemperatur: | 3500 K |
| Lichtstärke: | 35.4 cd |
| Lichtstrom/Strahlungsleistung: | 144 lm |
| Farbwiedergabe-Index - CRI: | 70 |
| Ansichtswinkel: | 150 deg |
| If - Durchlassstrom: | 350 mA |
| Vf - Durchlassspannung: | 2.85 V |
| Nennleistung: | 1 W |
| Länge: | 3 mm |
| Breite: | 3 mm |
| Höhe: | 1.58 mm |
| Minimale Betriebstemperatur: | - 40 C |
| Maximale Betriebstemperatur: | + 125 C |
| Serie: | GW CSHPM1.PM |
| Verpackung: | Reel |
| Marke: | ams OSRAM |
| Feuchtigkeitsempfindlich: | Yes |
| Produkt-Typ: | White LEDs |
| 600 | |
| Unterkategorie: | LEDs |
| Handelsname: | OSLON |
| Typ: | High Power LEDs |
| Artikel # Aliases: | Q65112A1123 |
| Gewicht pro Stück: | 160 mg |
Hot Tags: gw cshpm1.pm-lrlt-a636-1, China gw cshpm1.pm-lrlt-a636-1 manufacturers, suppliers, factory, GW QSLMS1 KM H6H8 XX36 1, GW QSLPS1 PM L2L4 XX53 1 150 R18, LW TVSG CB BXCX JKPL Z486 20 R18 Z, PLPT9 450LC E, SFH 4713A, SPLPL90AT03
Send Inquiry
You Might Also Like







