
Description
OSLON® Square GW CSSRM1.BM Higher performance. Lower thermal resistance. Extended range of driving conditions. This is the second generation OS- LON Square.
Applications
- Entertainment
- Indoor Lighting
- Medical Lighting
- Outdoor & Industrial Lighting
Features
- Package: SMT ceramic package with silicone lens
- Typ. Radiation: 120° (Lambertian emitter)
- Color temperature: 2700K - 4000K
- CRI: 95 (min.), 97 (typ.)
- Lumen maintenance: Test results according to IESNA LM-80 available
- ESD: 8 kV acc. to ANSI/ESDA/JEDEC JS-001 (HBM, Class 3B)
- Luminous Flux: typ. 192 lm @ 3000 K, 85 °C
- Luminous efficacy: typ. 98 lm/W @ 3000 K, 85 °C
| Produktattribut | Attributwert |
|---|---|
| Hersteller: | ams OSRAM |
| Produktkategorie: | Weiße LEDs |
| Versandbeschränkungen: |
Mouser verkauft dieses Produkt nicht in Ihre Region. |
| RoHS: | |
| Produkt: | White LEDs |
| Montageart: | SMD/SMT |
| Verpackung/Gehäuse: | SMD-2 |
| Beleuchtungsfarbe: | Warm White |
| Wellenlänge/Farbtemperatur: | 2700 K |
| Lichtstärke: | 63.3 cd |
| Lichtstrom/Strahlungsleistung: | 192 lm |
| Farbwiedergabe-Index - CRI: | 95 |
| Ansichtswinkel: | 120 deg |
| If - Durchlassstrom: | 700 mA |
| Vf - Durchlassspannung: | 2.8 V |
| Nennleistung: | 2 W |
| Länge: | 3 mm |
| Breite: | 3 mm |
| Höhe: | 1.88 mm |
| Minimale Betriebstemperatur: | - 40 C |
| Maximale Betriebstemperatur: | + 125 C |
| Serie: | GW CSSRM1.BM |
| Verpackung: | Reel |
| Verpackung: | Cut Tape |
| Verpackung: | MouseReel |
| Marke: | ams OSRAM |
| LED-Größe: | 3.1 mm x 3.1 mm x 1.95 mm |
| Feuchtigkeitsempfindlich: | Yes |
| Produkt-Typ: | White LEDs |
| 600 | |
| Unterkategorie: | LEDs |
| Handelsname: | OSLON |
| Typ: | Low Power LEDs |
| Artikel # Aliases: | Q65111A8019 |
| Gewicht pro Stück: | 29 mg |
Hot Tags: gw cssrm1.bm-ltmp-a838-1, China gw cssrm1.bm-ltmp-a838-1 manufacturers, suppliers, factory, GW JTLPS1 CM JNKN XX55 1, GW QSLPS1 EM LXL1 XX56 1, GW QSLPS1 EM LYL1 XX55 1 150 R18, PLT5 520DB P, SFH 4059, SFH 4727AS A01
Send Inquiry
You Might Also Like







