
Description
DURIS® S 5050 GW P9LR37.PM The latest Duris® S 5050 generation of LEDs offers an impressive efficacy performance combined with DLC Premium Lifetime achievement. This 5050 leadframe package offers customers a perfect solution for High Efficacy and Compact Luminaire designs for Outdoor Professional lighting; High-Bays, Streetlights, Area Lights, Flood Lights.
Applications
- Indoor Lighting
- Outdoor & Industrial Lighting
Features
- Package: white SMT package, colored diffused silicone resin
- Typ. Radiation: 120° (Lambertian emitter)
- Color temperature: 2200K - 6500K
- CRI: 70 (min.), 72 (typ.), R9: -50 (min.)
- ESD: 2 kV acc. to ANSI/ESDA/JEDEC JS-001 (HBM)
- Luminous Flux: typ. 219 lm @ 4000 K @ 25°C
- Luminous efficacy: typ. 220 lm/W @ 4000 K @ 25°C
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ams OSRAM |
| Product Category: | White LEDs |
| RoHS: | |
| Product: | White LEDs |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Illumination Color: | White |
| Wavelength/Color Temperature: | 6500 K |
| Luminous Flux/Radiant Flux: | 200 lm |
| Color Rendering Index - CRI: | 70 |
| Viewing Angle: | 120 deg |
| If - Forward Current: | 180 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 5.53 V |
| Length: | 5 mm |
| Width: | 5 mm |
| Height: | 0.7 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Series: | DURIS S5050 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | ams OSRAM |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| 2000 | |
| Subcategory: | LEDs |
| Tradename: | DURIS |
| Part # Aliases: | Q65115A0127 |
Hot Tags: gw p9lr37.pm-m3m8-xx51-1, China gw p9lr37.pm-m3m8-xx51-1 manufacturers, suppliers, factory, SFH 4728AS A01, LR T64F CBDB 1 1 20 R33 Z, BPY 62 3 4, LR E67F ABCB 46 G3R3 50 R18 Z, GW QSLPS1 EM LWLZ XX57 1 150 R18, SFH 4726S
Send Inquiry
You Might Also Like







