
GW QSLMS1.SM-H8HV-XX35-1
ΦV = 39.0 ... 43.5 lm, Mountingmethode:SDCM 3, 4000 K (IF = 65 mA)
Description
OSCONIQ® S 3030 GW QSLMS1.SM The OSCONIQ® S 3030 is a high efficacy package for indoor professional applications. It uses sapphire flip chip technology and special phosphor technology to reach even higher performance than before. It offers excellent reliability and comes in a standard form factor to enable drop-in replacements.
Applications
- Indoor Lighting
Features
- Package: white SMT package
- Typ. Radiation: 120° (Lambertian emitter)
- Color temperature: 2700K - 6500K
- CRI: 80 (min.), 82 (typ.), R9: 0 (min.)
- ESD: 8 kV acc. to ANSI/ESDA/JEDEC JS-001 (HBM, Class 3B)
- Luminous Flux: typ. 41.4 lm @ 4000 K
- Luminous Efficacy: typ. 235 lm/W @ 4000 K
- Application: Suitable for General Lighting
- Stable deep dimming at low driving current from 1mA
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ams OSRAM |
| Product Category: | White LEDs |
| RoHS: | |
| Product: | White LEDs |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Illumination Color: | White |
| Wavelength/Color Temperature: | 4000 K |
| Luminous Flux/Radiant Flux: | 39 lm |
| Color Rendering Index - CRI: | 80 |
| Viewing Angle: | 120 deg |
| If - Forward Current: | 65 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 2.71 V |
| Length: | 3 mm |
| Width: | 3 mm |
| Height: | 0.75 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Lens Dimensions: | 2.65 mm x 2.65 mm |
| Lens Shape: | Square |
| Series: | GW QSLMS1.SM |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | ams OSRAM |
| Configuration: | Single |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| 4000 | |
| Subcategory: | LEDs |
| Tradename: | OSCONIQ |
| Part # Aliases: | Q65113A9605 |
Hot Tags: gw qslms1.sm-h8hv-xx35-1, China gw qslms1.sm-h8hv-xx35-1 manufacturers, suppliers, factory, GW JTLPS1 KM H5H8 XX33 1 G, LW TVSG CB BXCX JKPL Z486 20 R18 Z, PLPT9 450LB E, PLT5 520DB P, SFH 4043, SPL DP90 3
Send Inquiry
You Might Also Like







