
Description
LEDiL Lenses for OSRAM OSLON SSL LEDs are available in a wide range of lens sizes and configurations to provide optical solutions with OSRAM OSLON SSL LEDs. These secondary lenses are fastened with position pins, glue, adhesive tape, screws, snap pins, or a holder. LEDiL Lenses for OSRAM OSLON SSL LEDs offer a range of 3-in-1, 3-up to 7-in-1, and 7-up in multiple families.
Features
- Secondary lenses
- Available in a wide range of lens sizes and configurations
- Fastens with position pins, glue, adhesive tape, screws, snap pins, or a holder
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Ledil |
| Product Category: | LED Lenses & Assemblies |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | LED Lenses |
| Type: | Lens Assembly |
| Diameter: | 21.6 mm |
| Viewing Angle: | 10 deg, 52 deg |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Ledil |
| Color: | Clear |
| Height: | 11.7 mm |
| Length: | 21.6 mm |
| Shape: | Round |
| Factory Pack Quantity: | 204 |
| Subcategory: | LED Lighting |
| Termination Style: | Adhesive |
| Width: | 21.6 mm |
| Unit Weight: | 0.105822 oz |
Hot Tags: ca11267_heidi-o-90, China ca11267_heidi-o-90 manufacturers, suppliers, factory, C13301_STRADA-2X2-T3, CS15418_STRADA-IP-2X6-SCL, F14468_FLORENCE-1R-Z60, ledil lens
Previous:CA11268_HEIDI-W
Next:CA11264_HEIDI-D
Send Inquiry
You Might Also Like







